DEK Úszás

1. A verseny célja:

Az évtizedes hagyományokkal rendelkező sportrendezvénnyel lehetőséget kívánunk biztosítani a Debreceni Egyetem nappali tagozatos hallgatói részére az úszásban való versenyzésre, amatőr és „profi” szinten. Igazolt úszók versenyen kívül indulnak, külön díjazásban részesülnek.

Az úszás sportágak népszerűsítése.

Tehetségkutatás.

Az egyetemi válogatottak egyik kiválasztó versenye.

Felkészülés az Universitas Kupa sorozatra, illetve országos kari versenyekre.

1. A verseny helye: Debreceni Sportuszoda Debrecen, Zákány utca 4. 25m-es medence

3.   A verseny ideje: 2014. november 20. 19 óra

Résztvevők:

A versenyre minden nappalis és PhD hallgató jogosult, minőségi szintektől függetlenül. (Válogató a MEFOB és az Országos Kari versenyekre, a  Körzeti és Regionális Universitas Versenyekre.)

A résztvevők egy testnevelési alkalmat (2 óra) regisztrálhatnak.

Nevezési díj: nincs

A verseny számai:  50 m gyorsúszás/ 50 m mellúszás / 50 m hátúszás/ 50 m pillangóúszás

100 m vegyes úszás (pillangó, hát, mell, gyors sorrendben)

8×25 m-es váltóúszás (4 fős váltótagok 2-szer úsznak, akik lehetnek barátok, csoporttársak, szobatársak stb.) A verseny lebonyolítása: A versenyen kézi időmérés lesz, értékelés az időfutamokban elért időeredmények alapján.

Díjazás:  I.-III. érem, igazolt versenyzők oklevél díjazásban részesülnek

Nevezés: a helyszínen kezdés előtt félórával
Infó: torok@sport.unideb.hu