DEK Úszóverseny

DEK Úszás

1. A verseny célja:

Az évtizedes hagyományokkal rendelkező sportrendezvénnyel lehetőséget kívánunk biztosítani a Debreceni Egyetem nappali tagozatos hallgatói részére az úszásban való versenyzésre, amatőr és „profi” szinten. Igazolt úszók versenyen kívül indulnak, külön díjazásban részesülnek.

Az úszás sportágak népszerűsítése.

Tehetségkutatás.

Az egyetemi válogatottak egyik kiválasztó versenye.

1. A verseny helye: Debreceni Sportuszoda Debrecen, Zákány utca 4. 25m-es medence

3.   A verseny ideje: 2015. április 08. 19 óra

Résztvevők:

A versenyre minden nappalis és PhD hallgató jogosult, minőségi szintektől függetlenül. (Válogató a MEFOB és az Országos Kari versenyekre, a  Körzeti és Regionális Universitas Versenyekre.)

A résztvevők egy testnevelési alkalmat (2 óra) regisztrálhatnak.

Nevezési díj: nincs

A verseny számai:  50 m gyorsúszás/ 50 m mellúszás / 50 m hátúszás/ 50 m pillangóúszás

100 m vegyes úszás (pillangó, hát, mell, gyors sorrendben)

8×25 m-es váltóúszás (4 fős váltótagok 2-szer úsznak, akik lehetnek barátok, csoporttársak, szobatársak stb.) A verseny lebonyolítása: A versenyen kézi időmérés lesz, értékelés az időfutamokban elért időeredmények alapján.

Díjazás:  I.-III. érem, igazolt versenyzők oklevél díjazásban részesülnek

Nevezés: a helyszínen kezdés előtt félórával
Infó: torok@sport.unideb.hu

Labdarúgás elmélet előadások március

DELAB ELŐADÁSOK, keddenként
18. 00-20. 00
DE Böszörményi úti Campus Főép.fszt. II. ea.
Db.,Böszörményi u. 138.

A kurzusra jelentkezett hallgatók – számukra a részvétel kötelező – mellett a téma iránt érdeklődőket is
szívesen várjuk!

2015. 03.24.
A média szerepe a labdarúgásban.
Ea.:Hegyi Iván, szakkommentátor (Sport TV), rovatvezető (NSZ), szakíró, szerző
2015. 03. 31.
A futball legnagyobb legendája: PUSKÁS.
A legismertebb magyar.
Ea.:Szöllősi György, igazgató (Puskás Intézet), főszerkesztő (FourFourTwo) újságíró (NS), szakíró, szerző

DEK Asztalitenisz 2015.

A Debreceni Egyetem hallgatóinak
Asztalitenisz bajnoksága
Versenykiírás

A verseny célja:
Versenyzési lehetőség biztosítása, bajnoki cím eldöntése, asztalitenisz népszerűsítése

Versenyszámok:
Női egyéni
Férfi egyéni

A verseny helyszíne
Debreceni Egyetem Műszaki Campus Testnevelési Csoportja (Ótemető utca 2-4 sz)
A verseny ideje: 2015 április 16 17.00 óra
A verseny rendezője:
A Debreceni Egyetem Sportközpont

A verseny szervezője:
A Debreceni Egyetem Sportközpont
Felelős: Gombos Antal, 30/293 07 06

Verseny lebonyolítása:
A jelentkezők számától függően csoportmérkőzések, egyéni kiesés.

Verseny díjazása:
1-3. helyezettek éremdíjazásban részesülnek.

Nevezés:
gombos@sport.unideb.hu címen

Nevezési határidő:
2015. április 14-én 24.00 óra
Egyéb rendelkezések:
A részvétel egészségügyi szempontból az indulók egyéni felelősségére történik.

Debrecen 2015. március 18. Gombos Antal
testnevelő

DEK férfi kézilabda eredmények

DEK KUPA 2015 tavasz
FÉRFI KÉZILABDA
EREDMÉNYEK

DE MK – DE GTK, MÉK 23 : 19
DE ÁOK, FOK – DE MK 18 : 12
DE GTK, MÉK – DE ÁOK, FOK 14 : 15
Miután mérkőzések során körbeverés történt, így a gólkülönbség döntött a helyezésekben.
Helyezések:
I. hely 4 pont DE ÁOK, FOK
II. hely 2 pont DE MK
III. hely 0 pont DE GTK, MÉK

Értékelés

A hagyományosan 4 csapatra meghirdetett tornára csak három csapat érkezett. (DE GTK, MÉK DE MK, DE ÁOK, FOK) A mérkőzések lebonyolítására 2015. március 16-án délután a Kecskeméti János Sportcsarnokban került sor. A csapatok körmérkőzéses rendszerben játszottak. A mérkőzések kétszer 15 percig tartottak. A tornán 33 fő hallgató vett részt.

Gratulálok a résztvevő csapatoknak és a kollégáknak, remélem jövő félévben is hasonló színvonalon tudjuk megrendezni a tornát. Közös felelősségünk a sportág népszerűsítése és minél több hallgató bevonása.

Nagy Gábor
testnevelő

Felhívás mentor programra jelentkezésről

Kedves Hallgatók!

A Debreceni Egyetem mentorprogramja várja azon hallgatók jelentkezését, akik valamely sportágban kiemelkedő sporteredménnyel rendelkeznek.

A programba való bekerülés feltételei:  A 2013/14-es tanév II. félévében és a 2014/15-ös tanév I. félévében a felvett kreditek minimum 50%-nak a teljesítése.

Az előírt feltétel teljesítésétől eltérni csak egyéni kérelem beadását követően van lehetőség. Kiknek a jelentkezését várjuk?

A programba azok az aktív, nappali tagozatos sportolók kerülhetnek be, akik érintettek a Héraklész Csillagprogramban, és/vagy Olimpiai és Universiade sportágak korosztályos és válogatott sportolói, és/vagy az egyetemi világbajnokságon érmet szereztek. Mit nyújt a mentorprogram?

A mentorprogramba bekerülő sportolók kérvényezhetik az egyéni vagy kedvezményes tanrend szerinti képzés biztosítását, valamint a rugalmas vizsgarendet, melynek előnyös elbírálása a kari szabályozás figyelembe vételével történik. Igény esetén a sportolási előmenetel biztosítása érdekében lehetőség van előnyös kollégiumi elhelyezés biztosítására.

A mentoráltak tanulmányi munkáját egy mentor és egy tutor segíti, valamint a mentorprogramban résztvevő sportolók részére egészségügyi tanácsadást és egyéb szakmai segítséget biztosít a Debreceni Egyetem. A jelentkezés menete:

Jelentkezési lap benyújtása a DEHÖK irodában.  A jelentkezési lapot erről a linkről tudja letölteni.

A pályázat teljes anyagát a Debreceni Egyetem Hallgatói Kapcsolatok és Szolgáltatások Központjába kell benyújtani.

A borítékra kérjük ráírni: Mentorprogram pályázat Cím: Debreceni Egyetem Hallgatói Kapcsolatok és Szolgáltatások Központja Kossuth Lajos II. Kollégium, 2A06-os iroda

Postacím: 4010 Debrecen, Postafiók 77. Tel: 52/512-700/72855 A jelentkezési határidő: 2015. március 9.